On jälleen aika täydentää tiimiämme viidellä wakelähettiläällä – Olisitko sinä yksi heistä?
Etsimme jo kolmatta kesää tiimiimme 5 wakelähettilästä, joiden tavoitteena on tuoda näkyväksi Laguunin monipuolista waken harrastajaporukkaa sekä sosiaalisessa mediassa että Laguunin laiturilla.
Tavoitteenamme on kasata jälleen mahdollisimman monipuolinen joukko eritasoisia waken harrastajia, joita yhdistää halu harrastaa aktiivisesti ja tuottaa innostavaa sisältöä wakeboardingista sosiaalisen median kanaviin.
Lue lisätietoja ja hakuohjeet alta!

Mitä toivomme wakelähettiläältä?
💧 Olet aloittelija, keskitasoinen tai pro-wakeeja, joka haluaa harrastaa aktiivisesti Laguunilla
💧 Sinua kiinnostaa sisällöntuotanto ja olet valmis jakamaan omissa sosiaalisen median kanavissasi inspiroivaa ja wakeharrastukseen kannustavaa sisältöä sekä olemaan mukana Laguunin viestintämateriaaleissa
💧 Olet valmis osallistumaan Laguunin wakesessareihin ja olemaan aktiivinen jäsen harrastajayhteisössä
Mitä tarjoamme sinulle?
💧 Kauden -26 wakekausikortin Laguunille
💧 WhatsApp -yhteisön, jossa voi sopia yhteisistä sessareista ja ylläpitää yhteyttä muihin wakelähettiläisiin sekä Laguunin wakeharrastajiin

Miten haet mukaan?
Jos innostuit kuvauksesta ja koet olevasi etsimämme wakelähettiläs, lähetä 17.4.2026 mennessä vapaamuotoinen lyhyt, 1-3 minuutin esittelyvideo osoitteeseen lotta@laguuniin.fi, joka sisältää seuraavat asiat:
💧 Kerro miksi juuri sinä olisit etsimämme wakelähettiläs
💧 Jaa yksi innostava someidea, jonka haluaisit toteuttaa kesän aikana wakeen liittyen
Hae mukaan 17.4.2026 mennessä ja vietä ikimuistoinen kesä, tää voi olla sun juttu! <3